Inspekcja Handlowa kontakt

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2018-11-17 15:40:46
  • Data modyfikacji: 2022-07-13 11:10:51
Inspekcja Handlowa kontakt

Kontakt do Inspekcji Handlowej. Odziały należące do Inspekcji Handlowej. Dane kontaktowe, adres, numer kontaktowy.

Inspekcja Handlowa

Organ zwany Inspekcją Handlową, ma na celu obronę praw konsumenckich klientów. Oprócz ochrony klientów Inspekcja Handlowa ma za zadanie także dbanie o interesy gospodarcze swojego państwa. Pracownicy organu posiadają wiele kontroli nad działaniami i pracą przedsiębiorców znajdujących się i posiadających swoje przedsiębiorstwa na terenie państwa, prowadzących firmy o działalnościach usługowych, handlowych i produkcyjnych. 

Kontakt do Inspekcji Handlowej

W sytuacji potrzeby skontaktowania się z Inspekcją Handlową istnieje możliwość skorzystania z numeru kontaktowego, lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Jednak pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest sprawdzenie danych kontaktowych do poszczególnych oddziałów organu znajdujących się w okolicy, gdyż Inspekcja Handlowa nie posiada jednej infolinii funkcjonującej dla wszystkich oddziałów pod jednym numerem, każdy posiada swoje własne dane kontaktowe.

Donosy i działania Inspekcji

Do Inspekcji Handlowej można złożyć donos, jednak przed zrobieniem tego w dokumentach dotyczących donosu należy dokładnie napisać o sytuacji która zaistniała, problemy i naruszone prawa, oraz cel kontroli prowadzonej przez organ.

Oddziały Inspekcji Handlowej na terenie Polski

Inspekcja Handlowa obejmuje łącznie 50 oddziałów znajdujących się na terenie Polski. Na każde województwo przypada przynajmniej jeden oddział organu. Dane kontaktowe każdego z nich są dostępne publicznie i można je odszukać na poszczególnych stronach internetowych Inspekcji Handlowej w danym mieście.