Wojsko Polskie kontakt

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2018-02-02 01:07:06
  • Data modyfikacji: 2022-07-12 15:56:32
Wojsko Polskie kontakt

Wojsko Polskie kontakt, Zostań zawodowym żołnierzem. Liczebność Wojska Polskiego

Wojsko Polskie

Wojsko Polskie inaczej Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej są to siły i środki wydzielone przez Polskę w celu zabezpieczenia jej interesów oraz prowadzenie walk. Siły zbrojne są elementarną jednostką państwa oraz jego systemu obronnego przeznaczonym do skutecznej realizacji polityki bezpieczeństwa i obronnej. Wojsko Polskie utrzymują gotowość do realizacji trzech rodzajów misji:
zagwarantowanie obrony państwa, przeciwstawienie się agresji, udział w procesie stabilizacji sytuacji międzynarodowej oraz operacje reagowania kryzysowego.

Wojsko Polskie liczebność

Na stan z marca 2022 roku Wojsko Polskie posiada w swoich szeregach 112,5 tys. żołnierzy zawodowych i 32 tys. żołnierzy Wojsko Obrony Terytorialnej.

Wojsko Polskie rekrutacja

Żeby zasilić armia Wojska Polskiego trzeba spełniać następujące wymagania:

  • wiek minimum 18 lat
  • polskie obywatelstwo
  • niekaralność za przestępstwo umyślne
  • zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej
  • wykształcenie co najmniej podstawowe
  • nieposzlakowana opinia

Jak wygląda procedura rekrutacji?
Rekrutacja może być przeprowadzana w pełni online na początku trzeba założyć konto na stronie zostanzolnierzem.pl, gdzie trzeba podać niezbędne dane do wniosku. Wniosek można też złożyć podczas kwalifikacji wojskowej lub w dowolnym Wojskowym Centrum Rekrutacji w całej Polsce.
Następnie oczekiwanie na kontakt z rekrutrem, który poinformuje o terminie i miejscu stawienia się w Wojskowym Centrum Rekrutacji.
W ciągu dwóch dni przechodzi się niezbędne procedury naboru, oraz rozmowę kwalifikacyjną z psychologiem wraz z badaniami lekarskim.
Po pomyślnym ukończeniu ostatniego etapu kandydat otrzymuje kartę powołania na szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

W razie jakichkolwiek pytań Wojsko Polskie udostępnia swoje dane kontaktowe:
Adres: ul. Dymińska 13
tel: +48 261 877 707 
adres email: [email protected]

Wojsko Polskie Zarobki

Wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych zaczyna się od 4560zł