Informacja turystyczna Giżycko

  • Kategoria: turystyka

  • Data publikacji: 2018-10-16 10:52:45
  • Data modyfikacji: 2022-07-13 09:35:45
Informacja turystyczna Giżycko

Giżycko atrakcje i noclegi. Wakacje w Giżycko. Kontakt informacja turystyczna Giżycko. Co warto odwiedzić w Giżycku. Kontakt do informacji turystycznej dostępny na stronie.

Giżycko informacje turystyczne

Giżycko leży na północnym brzegu jeziora Niegocin Giżycko, należy do najpopularniejszych miejsc na Mazurach. Przez miasto przepływa Kanał Łuczański, łączący jeziora Niegocin i Kisajno.
Miasto może się poszczycić zdobyciem tytułu żeglarskiej stolicy Polski. Miasto posiada wiele ciekawych miejsc idealnie nadających się do odwiedzenia, jest idealnym miejscem na urlop, wakacje czy weekendowy wyjazd, natomiast w celu pozyskania większej ilości najlepiej skontaktować się z działem turystyki w Giżycku.

Giżycko atrakcje

Giżycko w swoim repertuarze posiada kilka zabytków, które warto odwiedzić a tutaj przykłady kilku z nich:

Twierdza Boyen – jest największym zabytkiem znajdującym się na Mazurach, twierdza pochodzi z XIX wieku. Ten imponujący fort został zbudowany na przesmyku pomiędzy jeziorami Kisajno oraz Niegocin.

Cmentarz z okresu II wojny światowej – przy okazji odwiedzania twierdzy można zajrzeć na niewielki cmentarz wojenny, na którym pochowano blisko 2000 radzieckich żołnierzy poległych w trakcie II wojny światowej.

Zamek krzyżacki – jest to jeden z symboli miasta, gdzie aktualnie działa hotel St. Bruno. Niestety nie ma on teraz za wiele wspólnego ze średniowieczną. Jedyną ostałą częścią zamku jaka jeszcze kojarzy się z okresem średniowiecza jest dom zakonny.

Informacja turystyczna Giżycko Kontakt

Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku znajduje się na ul.gen. J. Zajączka 2.
Kontaktując się z konsultantami prowadzącymi ośrodek, można dowiedzieć się wiele na temat noclegi Giżycko, czy hotel Giżycko, oraz co najważniejsze, czyli uzyskanie informacji o ciekawych atrakcjach wartych odwiedzenia w mieście Giżycko. Jeżeli planujesz wyjazd, warto się zastanowić nad zyskaniem dodatkowych informacji od miejscowych osób, które mogą poprowadzić urlop, wakacje w jak najlepszym kierunku, żeby wykorzystać w pełni czas odpoczynku.
Godziny otwarcia Centrum
styczeń - czerwiec:
poniedziałek - piątek 9:00-17:00
sobota - 10:00 - 14:00

lipiec - sierpień:
poniedziałek - piątek - 9:00 - 18:00
sobota - niedziela - 10:00-16:00

wrzesień - grudzień
poniedziałek - piątek 9:00-17:00
sobota - 10:00 - 14:00

Informacje można uzyskać pod kontakt: + 48 87 428 52 65