Ukraina kontakt

  • Kategoria: inne

  • Data publikacji: 2017-05-03 19:25:26
  • Data modyfikacji: 2022-10-17 16:31:45
Ukraina kontakt

Tutaj znajdują się aktualny kontakt do Ambasady Ukraińskiej oraz wszelkie informacje turystyczne, aktualności i informacje dla turystów.

Infolinia Ukraina - turystyka

Wszelkie dane dotyczące sytuacji w państwie można uzyskać, kontaktując się na numer infolinii. Obecnie Ukraina nie jest członkiem Unii Europejskiej, tak więc należy posiadać ważny paszport przed próbą przejechania przez granicę. Obecnie odradza się wszelkie podróże na Ukrainę przez działania wojenne Rosja Ukraina i potencjalne zagrożenie z tym związane. Polscy obywatele powinni opuścić jej terytorium, w tym wypadku warto zarejestrować się w systemie Odyseusz (jest to program rządowy), w którym będą do nas przychodzić powiadomienia dotyczące kraju, w jakim przebywamy i informować nas o możliwych niebezpieczeństwach.

W najbliższym czasie Polacy będą objęci z przepisami, na podstawie których nastąpi możliwość wjechania na teren Ukrainy na podstawie ruchu bezwizowego i przebywać w niej nie dłużej niż 90 dni w ciągu 180 dni, ważne też mogą okazać się przepisy wywozowe oraz przywozowe, z którymi należy się zapoznać.

Telefon specjalnej infolinii dla obywateli polskich oraz posiadaczy karty Polaka, którzy przebywają na Ukrainie, +48 22 523 88 80

W obecnej sytuacji nie są organizowane wycieczki oraz wydarzenia na terenie Ukrainy.

Ukraina i podział administracyjny

Ukraina posiada 23 obwody, która są odpowiednikiem do polskich województw. Występują również miasta wydzielone (Kijów i Sewastopol) oraz republikę autonomiczną. Dobrze również sprawdzić mapę Ukrainy ze względu, aby lepiej orientować się w terenie.

Ambasada Ukraińska w Polsce - kontakt

Na terytorium Polski znajduje się Ambasada Ukrainy, dokładniej znajduję się w Warszawie, ale dostępne są konsultacje obejmujące cały kraj.

Telefon: +48 22 622 47 97

Adres: ul. A.Malczewskiego 17, 02-617 Warszawa, Polska

Infolinia: +48 698 608 837

e-mail: [email protected]