Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2017-12-10 18:23:56
  • Data modyfikacji: 2022-07-28 12:24:38
Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, numer kontaktowy. Jak uzyskać kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży ?

Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest prowadzony przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę od roku 2008. Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest anonimowy, całodobowy, bezpłatny oraz dyskretny. Konsultantami Kontaktu Zaufania są profesjonalni psycholodzy i pedagodzy, przygotowani na świadczenie pomocy psychologicznej osobom dzwoniącym.

Kontakt Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

Kontakt Zaufania jest dostępny każdego dnia o każdej porze. Kontakt Zaufania jest możliwy przez połączenie telefoniczne lub poprzez wysłanie wiadomości na stronie internetowej.

Konsultanci pełnią dyżury telefoniczne lub odpowiadają na wiadomości przesłane przez stronę internetową. Zespół konsultantów składa się z ponad 80 doskonale przygotowanych na pomoc profesjonalistów. W przypadku potrzeby pilnej i szybkiej pomocy dobrym rozwiązaniem jest wykonanie połączenia telefonicznego, z powodu dużej ilości wiadomości wysyłanych na stronę istnieje możliwość dłuższego czasu oczekiwania na odpowiedź.

Wszystkich pracowników Kontaktu Zaufania obowiązuje tajemnica zawodowa więc cała rozmowa i treść wiadomości pozostaje jedynie między zespołem wsparcia. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy zespół musi wezwać pomoc do osoby kontaktującej się z Kontaktem Zaufania, której zdrowie lub życie jest zagrożone.

W jakim celu uruchomiono Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży ?

Kontakt Zaufania dla Dzieci i Młodzieży został uruchomiony w celu udzielania pomocy młodym osobom będących w ciężkich i kryzysowych sytuacjach, które boją się lub wstydzą się porozmawiać o problemach z osobami bliskimi. Pracownicy kontaktu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  prowadzą działania informacyjne i edukacyjne, zachęcając do szukania pomocy w ciężkich i trudnych sytuacjach, w których znajdą się młode osoby. Celem Kontaktu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest poprawa samopoczucia i bezpieczeństwa dzwoniących.

Konsultanci wymieniają kilka kategorii poruszanych tematów podczas rozmów:

  • Zdrowie psychiczne i psychospołeczne,
  • Problemy w rodzinie,
  • Przemoc i krzywdzenie,
  • Relacje z rówieśnikami,
  • Seksualność i dojrzewanie.

Numer kontaktowy Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  • Numer kontaktowy: 116 111,