Kontakt lekarska

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2018-10-05 02:09:27
  • Data modyfikacji: 2022-12-28 23:29:10
Kontakt lekarska

Telefoniczna pomoc lekarska dostępna również w niedziele i święta. Nocna telefoniczna opieka zdrowotna. Uzyskaj pomoc lekarza telefonicznie pod numerem na stronie.

Medyczna pomoc telefoniczna

Pomoc medyczna dostępna przez telefon może się okazać szczególnie przydatna w czasie świątecznym czy też w nocnych godzinach, podczas których dostęp do opieki lekarskiej stacjonarnej jest dosyć mocno utrudniony. W takich sytuacjach warto, jest skorzystać z telefonicznej pomocy lekarskiej. Została ona stworzona z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli chodzi o nocną opiekę zdrowotną, to jest ona dostępna w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego.

Dzwoniąc pod numer, który pozwala na kontakt z lekarzem, można uzyskać błyskawiczną pomoc oraz poradę specjalist, która może okazać się bardzo przydatna w przypadku wystąpienia na przykład mocnego bólu. Jednak należy pamiętać o tym, że w przypadku gdy zagrożone jest życie, trzeba natychmiastowo dzwonić na numer pogotowia ratunkowego.

Telefon do lekarza

Uzyskując telefoniczny kontakt z lekarzem, można uzyskać natychmiastowo receptę, a nawet skierowanie do specjalisty. Dlatego warto, jest skorzystać z telefonicznej porady pod numerem, pozwalającym na kontakt z lekarzem.

Kontakt z lekarzem możliwy jest pod numerem 800 137 200. Połączenia odbierane są w pierwszej kolejności przez pielęgniarkę, której zadaniem jest przeprowadzenie krótkiego wywiadu. Podczas tej rozmowy konieczne jest podanie wszelkich niezbędnych danych kontaktowych. Jest to potrzebne, aby sprawdzić, czy dzwoniący posiada ubezpieczenie zdrowotne. Warto, także wiedzieć o tym, że numer, pozwalający na kontakt z lekarzem czynny jest w godzinach pracy przychodni nocnych, czyli w godzinach od 18:00 do 8:00, oraz świątecznych. W pozostałych godzinach lepszą opcją będzie skorzystanie z dziennej opieki medycznej w stacjonarnej placówce lekarskiej lub z teleporady.

Telefon: 800 137 200