Fundusz alimentacyjny kontakt

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2018-11-15 22:47:17
  • Data modyfikacji: 2022-12-07 18:58:58
Fundusz alimentacyjny kontakt

Fundusz alimentacyjny kontakt - uzyskaj pomoc w sprawie alimentów. Sprawdź aktualne dane kontaktowe Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Fundusz alimentacyjny co to?

Fundusz alimentacyjny przeznaczony jest głównie do zabezpieczeń w przypadku wypłacania alimentów, gdy ich płatnicy okazują się niewypłacalni. W roku 1974, a dokładniej 18 lipca Sejm uchwalił ustawę u funduszu alimentacyjnym. Rok później założony został fundusz alimentacyjny, którego administratorem był ZUS.

Fundusz alimentacyjny kontakt

Fundusz alimentacyjny kontakt głównie umożliwia dla osób, które potrzebują pomocy w przypadku nieotrzymywania alimentów. Można uzyskać pełne wsparcie specjalistów, którzy pomogą z napisaniem odpowiednich wniosków. Fundusz alimentacyjny stara się także okazać wsparcie materialne dla osób najbardziej potrzebujących. Kontakt z funduszem alimentacyjnym można uzyskać, wysyłając odpowiednie pismo na adres korespondencyjny. Dodatkowo na oficjalnej stronie gov można uzyskać numer kontaktowy oraz adres e-mail, który również służy do wysyłania zapytań związanych z pomocą materialną.

Fundusz alimentacyjny kontakt telefoniczny

Aby uzyskać pomoc z funduszu alimentacyjnego, możliwe jest skontaktowanie się telefoniczne z biurem obsługi osób potrzebujących. Fundusz alimentacyjny kontakt telefoniczny obsługuję od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu tj. 8:15-16:15. Dzwoniąc na podany na stronie numer, możliwe jest uzyskanie pomocy w złożeniu odpowiedniego wniosku do urzędu. 

Kontakt telefoniczny fundusz alimentacyjny 222 500 108

Kontakt Fundusz alimentacyjny online

Osoby chętne opisać swoją sytuację szczegółowo, mogą kierować zapytania drogą elektroniczną za pośrednictwem podanego na stronie adresu e-mail. Dodatkowo na stronie znajduje się formularz kontaktowy, z którego wiadomość zwrotną otrzymuję się na adres e-mail lub adres domowy. Kontakt z Funduszem alimentacyjnym online jest także wskazany, kiedy posiada się już gotowy wniosek o zapomogę, który można wysłać (głównie za pomocą adresu e-mail).

Kontakt Fundusz alimentacyjny e-mail
[email protected]

Adres kontaktowy Funduszu alimentacyjnego

Najbezpieczniejszą formą wysłania wniosku jest tradycyjna poczta. Wnioski oraz zapytania do funduszu alimentacyjnego można kierować na podany na stronie adres Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Kontakt fundusz alimentacyjny w tej formie zaleca, szczególnie gdy w zapytaniach znajdują się wrażliwe dane osobowe.

Adres kontaktowy Funduszu alimentacyjnego
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5
00‐513 Warszawa