Kontakt dla osób bezdomnych

  • Kategoria: inne

  • Data publikacji: 2018-12-28 10:37:45
  • Data modyfikacji: 2022-09-29 22:20:53
Kontakt dla osób bezdomnych

Telefoniczna pomoc dla osób bezdomnych. Numer na telefon dla osób bezdomnych dostępny na stronie. Wsparcie dla osób bezdomnych dostępne pod podanym numerem kontaktowym

Telefon dla osób bezdomnych

Telefoniczna infolinia dla osób bezdomnych jest to darmowy numer, który pozwala osobom bezdomnym na uzyskanie pomocy od konsultantów telefonicznych. Kontaktując się z telefonem dla bezdomnych, można uzyskać informacje, które dotyczą wyżywienia i noclegu dla osób bezdomnych.

Pod podany numer kontaktowy mogą również dzwonić osoby postronne, które chcą poinformować o osobie bezdomnej lub zaoferować takim osobom pomoc.

Kontakt dla osób bezdomnych

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego obsługuje wojewódzki numer alarmowy 987. W Polsce istnieje obecnie aż 16 Centrów Zarządzania Kryzysowego. Konsultanci, którzy zajmują się obsługiwaniem połączeń przychodzących na infolinię, współpracują z lokalnymi służbami i są w stanie zaoferować pomocy osobom bezdomnym. Warto również wiedzieć o tym, że alarmowy numer kontaktowy 987 dla osób bezdomnych, działa przez całą dobę oraz jest obsługiwany przez cały tydzień.

Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje do wszystkich o reagowanie, gdy zauważy się osobę bezdomną i informowanie odpowiednim służbom, chociażby poprzez telefon dla bezdomnych, o samotnych osobach, którym potrzebna jest pomoc oraz spędzają na dworze chłodne dni.

Telefon: 987

Informacje dla osób bezdomnych

Jeśli jesteś osobą bezdomna oraz silnie potrzebujesz wsparcia, dzwoniąc na podany wyżej numer, możesz uzyskać informacje dotyczące między innymi schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni, które znajdują się na terenie Twojego województwa. Kontaktując się z telefonem dla bezdomnych pracownik obsługujący połączenia, poda Ci dokładne adresy oraz numery telefonów do placówek, gdzie możliwe jest uzyskanie pomocy. Warto również wiedzieć o tym, że telefon dla bezdomnych jest całkowicie bezpłatny, dlatego nie trzeba martwić się kosztami za połączenie.